Процедура рецензування
Процедура рецензування
- Всі наукові статті, що надійшли до редакції Збірника «Публічне управління: концепції, парадигма, розвиток, удосконалення», підлягають обов'язковому рецензуванню.
- Відповідальний секретар перевіряє статтю на відповідність профілю Збірника, вимогам до оформлення і направляє її на розгляд до редколегії Збірника, яка визначає наукову цінність рукопису.
- Якщо матеріали відповідають вищезгаданим критеріям, головний редактор Збірника призначає рецензента – фахівця, що має близьку до теми статті наукову спеціалізацію. Рецензент повинен володіти глибокими професійними знаннями та досвідом роботи з конкретного наукового напрямку, бути визнаним фахівцем з тематики рецензованих матеріалів і мати протягом останніх трьох років публікації з тематики рецензованої статті.
- Рецензування є зовнішнім. Рецензентом не може бути автор або співавтор рецензованої рукописи, а також співробітник з організації, де працює, перебуває в аспірантурі або докторантурі автор рукопису наукової статті.
Термін рецензування – 1 місяць.
- Рукопис проходить «подвійне сліпе» рецензування. Стаття надсилається рецензентам без зазначення прізвища автора і відомостей про нього, рецензія направляється автору статті без зазначення прізвищ рецензентів і відомостей про них.
- Рецензент оцінює актуальність і наукову новизну представлених до опублікування результатів дослідження, їх теоретичну і практичну значимість, наявність необхідних посилань на дані з інших робіт. На підставі аналізу статті рецензент складає висновок:
- стаття рекомендується до публікації;
- стаття потребує доопрацювання відповідно до зауважень рецензента;
- стаття відхилена (із зазначенням причин).
- Редколегія направляє автору рецензованої статті текст рецензії електронною поштою без вказівки прізвища рецензента.
- Якщо в рецензіях містяться рекомендації з доопрацювання статті, редколегія Збірника направляє автору текст рецензій з пропозицією врахувати їх при підготовці нового варіанту статті або аргументовано відмовитися від них. Допрацьована автором стаття повторно направляється на рецензування.
- Список зауважень рецензента, які підлягають безумовному прийняттю з боку автора:
- відсутність посилань на цитовану літературу;
- дублювання матеріалу (опублікування матеріалу або його значної частини в інших виданнях);
- відсутність або недостовірність висновків;
- відсутність анотації, ключових слів та інших обов'язкових елементів структури статті.
- Повідомлення про негативну рецензії з відповідною мотивувальною частиною обов'язково надсилається автору електронною поштою.
- Остаточне рішення про публікацію приймається редакційною колегією виходячи з рекомендацій рецензентів, наукової цінності роботи і відповідності її тематиці Збірника. Відхилена редакційною колегією стаття до повторного розгляду не приймається.
- Після прийняття редколегією Збірника рішення про публікацію, відповідальний секретар редколегії інформує про це автора і вказує терміни публікації.
- Оригінали рецензій зберігаються в редакційній колегії Збірника протягом трьох років.